Ponieważ na temat parkowania w Granadzie jest sporo niejasności postanowiliśmy opisać tą kwestię dokładnie. Granada nie jest zbyt przyjaznym miejscem dla osób zmotoryzowanych co nie oznacza, że podróżowanie po niej nie jest możliwe. Postaramy się opisać najlepsze parkingi w Granadzie by ułatwić Wam zwiedzanie Alhambry i oczywiście samej Granady.

 Odradzamy wjeżdzanie do centrum Granady, samo centrum jest wyłączone z ruchu

Większą część parkingów w Granadzie stanowią parkingi podziemne

Parking przy samej Alhambrze jest bezproblemowy i naziemny

Najłatwiejszy dojazd z Alhambry do centrum Grenady odbywa się komunikacją miejską można też dojść pieszo

Poniższe zdjęcie przedstawia przykładowy parking w Granadzie.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Granada to niezbyt łaskawe miasto dla zmotoryzowanych. Większość turystów podróżujących do Alhambry i Granady porusza się wynajętym autem. Ze względu na ilość Waszych zapytań postanowiliśmy uporządkować ten temat.

Osoby zwiedzające wyłącznie Alhambrę są w uprzywilejowanej sytuacji. Znalezienie miejsca parkingowego w okolicach Alhambry jest mniej skomplikowane niż parkowanie w Granadzie. Przy samym wejściu do zespołu pałacowego istnieje olbrzymi naziemny parking z ilością 654 miejsc, dostępem dla wszystkich i ceną około 2,7 Euro za pierwszą godzinę oraz 1,75 Euro za pozostałe. Parking przy Alhambrze na dobę to koszt około 19 euro. W porównaniu do wąskich i ciasnych parkingów w Granadzie jest to najrozsądniejszy wybór i jeden z tańszych parkingów w okolicy.