Parkowanie w Maladze nie jest łatwym zadaniem

Istnieją miejsca płatne (oznaczone niebieską linią), bezpłatne (biała linia) parkingi publiczne oraz prywatne.

W godzinach siesty (od 14:00 do 16:00) parkingi na niebieskich liniach są bezpłatne

 

 

Parkowanie przy niebieskich liniach  to koszt około 1 Euro za godzinę

 

 

Poniższe zdjęcie przedstawia lokalizacje parkingów publicznych w Maladze.

Malaga ma dobrze rozwinięty system parkowania. Parkowanie w Maladze nie ogranicza się wyłącznie do wyznaczonych miejsc parkingowych. Pomimo tego, iż parkowanie w Maladze nie należy do najłatwiejszych do dyspozycji mamy wiele parkingów podziemnych, naziemnych oraz miejsc dla niepełnosprawnych. Parkingi podziemne funkcjonują niemal przy każdej większej atrakcji Malagi. Pomimo tego, iż miasto bardzo dba o to by zapewnić wystarczającą ilość miejsc parkingowych, nie doradzamy parkowania w Maladze jeśli nie musicie. Ruch turystyczny jest tak olbrzymi, że w sesonie brakuje miejsc parkingowych. Ponadto parkingi są bardzo ciasne co wymaga nie małej wprawy w parkowaniu.

Alternatywną metodą jest zaparkowanie poza Malagą.

Przykładowo przy stacji kolejki Renfe np ”Los Alamos w Torremolinos” (rodzaj metra dojeżdzającego do Malagi)  jest zawsze dużo bezpłatnych miejsc parkingowych. Wysiadając na ostatniej stacji Malaga Centro (około 20 min) znajdujemy się w samym centrum Malagi (bilety kosztują około 2 Euro od osoby).

Szczególnie gdy chcemy zwiedzać Malagę przez cały dzień, parkując poza miastem możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, nerwów i czasu.