Parkowanie w Maladze jak w każdym dużym mieście nie jest proste. Sprawę ułatwia jasne oznaczenie miejsc do parkowania które są oznaczone liniami:

Biała linia lub brak – parking bezpłatny.

Niebieska Linia – parking płatny, parkometry.

Żółta linia – zakaz parkowania.

Niestety w sezonie letnim parkowanie w Maladze jest szczególnie trudne ponieważ brakuje miejsc, zarówno na parkingach płatnych jak i bezpłatnych. Parkowanie w Maladze utrudnia również fakt, iż w centrum Malagi są wyznaczone strefy gdzie poruszanie się pojazdem czy parkowanie jest wogóle zabronione. My wskazówki odnośnie parkowania otrzymaliśmy od wypożyczalni aut z polskojęzyczną obsługą www.malagaudrive.com , co ułatwiło nam sprawę. Na samych parkingach w Maladze zaoszczędziliśmy około 15 euro za dzień. Powyższa wypożyczalnia jest również jedyną na Costa del Sol która oferuje wynajem aut bez blokowania tysiąca euro na karcie kredytowej.

Bezpłatne parkowanie w Maladze (Parking numer 1, blisko centrum)

Jednym z bezpłatnych parkingów w Maladze jest betonowy plac obok La Rosaleda Stadium (stadion piłkarski w Maladze). Parking jest bardzo duży i najczęściej jest tam dużo wolnych miejsc. Należy pamiętać, że plac w poniedziałki zamienia się w ”pchli targ” wówczas nie wolno tam parkować w ciągu dnia.

Bezpłatne parkowanie w Maladze (Parking numer 2, blisko portu)

Dla osób które mieszkają bliżej portu, lepszym miejscem do parkowania w Maladze mogą być wyznaczone miejsca przy drodze Paseo de Antonio Machado na wprost siłowni Go Fit. Bezpłatne miejsca do parkowania to te wyznaczone pod skosem na biało.

Bezpłatne parkowanie w Maladze (Parking numer 3, wschodnia część miasta)

Turyści którzy mieszkają nieopodal Muzeum Motoryzacji oraz Parque Del Oeste mogą spróbować parkować na tyłach budynku Municipal Computing Center, Modulo 4, Calle Concejal Muñoz Cerván, 3, 29016 Málaga. Duży betonowy plac oferuje bezpłatne miejsca do parkowania w dużej ilości.

Poniższe zdjęcie przedstawia lokalizacje parkingów publicznych w Maladze.

Malaga ma dobrze rozwinięty system parkowania. Parkowanie w Maladze nie ogranicza się wyłącznie do wyznaczonych miejsc parkingowych. Pomimo tego, iż parkowanie w Maladze nie należy do najłatwiejszych do dyspozycji mamy wiele parkingów podziemnych, naziemnych oraz miejsc dla niepełnosprawnych. Parkingi podziemne funkcjonują niemal przy każdej większej atrakcji Malagi. Pomimo tego, iż miasto bardzo dba o to by zapewnić wystarczającą ilość miejsc parkingowych, nie doradzamy parkowania w Maladze jeśli nie musicie. Ruch turystyczny jest tak olbrzymi, że w sezonie brakuje miejsc parkingowych. Ponadto parkingi są bardzo ciasne co wymaga nie małej wprawy w parkowaniu.

Alternatywną metodą jest zaparkowanie poza Malagą.

Przykładowo przy stacji kolejki Renfe np ”Los Alamos w Torremolinos” (rodzaj metra dojeżdzającego do Malagi)  jest zawsze dużo bezpłatnych miejsc parkingowych. Wysiadając na ostatniej stacji Malaga Centro (około 20 min) znajdujemy się w samym centrum Malagi (bilety kosztują około 2 Euro od osoby).

Szczególnie gdy chcemy zwiedzać Malagę przez cały dzień, parkując poza miastem możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, nerwów i czasu.