Przy wyborze firmy rent a car w Hiszpanii powinniśmy kierować się pozytywnymi opiniami lub poleceniem.

Wypożyczalni samochodów większych i mniejszych jest bez liku, ale zanim zarezerwujemy w którejś auto powinniśmy przyjrzeć się ich warunkom ogólnym.

Każda firma powinna je mieć dostępne na stronie internetowej. Warto przeczytać „od deski do deski”, aby nie wpaść w pułapkę.

A takich wiele. Nasze rady?

Po pierwsze: Cena to nie wszystko. Często spotkać można oferty wynajmu „za kilka euro dziennie”.

Tylko należy odpowiedzieć sobie na pytanie, ale co jest w cenie? Bo ta niska cena to najczęściej nie jest całkowity i ostateczny koszt wynajmu samochodu ,a dopiero początek.

Sprawdźmy co zawiera ubezpieczenie, czy jest dodatkowo pobierana tzw. „opłata paliwowa”, czy cena zawiera dostarczenie i odbiór czy też mycie auta. Często okazuje się, że z naszej „super oferty” na koniec dostajemy pokaźny rachunek.

Po drugie: Uwaga na kartę kredytową. W większości wypożyczalni samochodów w Hiszpanii nie wynajmiemy pojazdu bez karty kredytowej. Karta bowiem jest dla firmy zabezpieczeniem, że jeśli jej własność uszkodzimy albo zrócimy w „niezadawalającym stanie” to  jest ona upoważniona do potrącenia tzw. „excess”, czyli udziału własnego.

Udział własny to kilkaset euro, które pobierane jest z karty kredytowej nawet po 30 dniach. A powodów może być wiele i firmy zastrzegają sobie właśnie w regulaminach, że nie muszą się z tego faktu tłumaczyć.

Po trzecie: Informacja kluczem do sukcesu. Szukajmy wypożyczalni, która ma jasne warunki wynajmu, nie stroni od trudnych i dociekliwych pytań, nie ma wyłączonego telefonu czy nas zbywa. Wynajmując auto musimy byc świadomi odpowiedzialności. Zadbajmy o rzetelną informację przed wynajmem, gdyż reklamowanie w Hiszpanii zazwyczaj nie prowadzi do niczego konstruktywnego.

Podsumowanie: Starajmy się wynająć auto bez karty kredytowej, unikajmy super tanich ofert, wynajmijmy auto od rzetelnej firmy o dobrych opiniach, która ma jasne i przejrzyste zasady.