Parkowanie w Granadzie

Odradzamy wjeżdzanie do centrum Granady, samo Centro de Ciudad jest wyłączone z ruchu

Aby zwiedzić centrum Granady i dzielnicę Albaicín najlepiej zaparkować auto pod Alhambrą i dojechać komunikacją miejską lub dojść pieszo w około 20 minut

Większą część parkingów w Granadzie stanowią parkingi podziemne

Parking przy samej Alhambrze jest bezproblemowy, naziemny i jest najtańszą opcją zwiedzenia Granady przez cały dzień 

Granada to niezbyt łaskawe miasto dla zmotoryzowanych, a większość turystów podróżujących do Alhambry i Granady porusza się wynajętym autem.

Osoby zwiedzające wyłącznie Alhambrę są w uprzywilejowanej sytuacji.  Przed wejściem na teren kompleksu pałacowego jest duży naziemny parking z ilością 654 miejsc, dostępem dla wszystkich i ceną około 2,7 € za pierwszą godzinę oraz 1,75 € za każdą kolejną. Parking przy Alhambrze na dobę to koszt około 19 €. W porównaniu do wąskich i ciasnych parkingów w Granadzie jest to najrozsądniejszy wybór i jeden z tańszych parkingów w okolicy.

Dla osób korzystających z wynajmu auta w Malaga u Drive cenne informacje odnośnie licznych pułapek drogowych w mieście zostaną przekazane w formie bezpłatnego przewodnika. Urząd miasta Granada jako jedyny w Andaluzji wystawia około 12 tysięcy mandatów w weekend, w tym za nieprawidłowe parkowanie.