Wycieczki fakultatywne i autokarowe po Hiszpanii

Wycieczki fakultatywne i autokarowe w Hiszpanii jeszcze 10 lat temu były bardzo popularną formą podróżowania. Jednak ze względu na wysokie ceny oraz rozwój alternatywnych form transportu m.in wypożyczalnii aut, czy popularnego ”Ubera” co roku mają mniej zwolenników.

Wycieczki tego typu są jednak wciąż popularne m.in. pośród osób starszych, dla których polskojęzyczny pilot jest dużym ułatwieniem, osób nie znających języka obcego oraz ludzi młodych nie posiadających prawa jazdy.

Wynajem samochodu za granicą z roku na rok staje się coraz popularniejszą formą zwiedzania. Przemawiają za tym takie aspekty jak: niezależność oraz coraz niższa cena wynajmu auta w stosunku do wycieczek fakultatywnych.

 

Wycieczki fakultatywne Costa Brava i Katalonia

 

Jeśli spędzacie wakacje na Costa Brava i po kilku dniach spędzonych przy hotelowym basenie szukacie czegoś ”innego”, wycieczki fakultatywne mogą być właśnie tym czego potrzebujecie.

Jedną z najpopularniejszych wycieczek lokalnych, którą realizują turyści jest oczywiście zwiedzanie Barcelony wraz z najważniejszą atrakcją Katalonii, Sagrada Familia. Barcelona to duże miasto z ogromem atrakcji i zabytków, warto się w nim „zgubić” aby poczuć klimat hiszpańskiej aglomeracji. Miejsca godne polecenia w Barcelonie to Park Güell, Casa Milà, Casa Batlló, deptak Las Ramblas, spacer po dzielnicy Barri Gòtic. Wycieczki fakultatywne oferowane w hotelach i miejscowych agencjach podróży są idealnym i wygodnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprostu „odhaczyć” miejsce.

Dla tych którzy chcą zaobaczyć więcej lub „swoje” atrakcje i miejsca jak np. stadion piłkarski Camp Nou, Oceanarium czy liczne muzea, lepszym rozwiązaniem będzie wynajem auta i dłuższy pobyt w Barcelonie z noclegiem. Wypożyczenie samochodu umożliwi zwiedzanie o szerszym zasięgu. Godną polecenia wycieczką jest Girona czy zwiedzanie okolicznych hiszpańskiech wiosek.

 

Wycieczki fakultatywne Costa del Sol i Andaluzja

 

Jeśli tegoroczne wakacje spędzacie na Wybrzeżu Słońca możliwości na kreatywny wypoczynek jest niezliczona ilość. Andaluzja jest bowiem jednym z najbardziej barwnych regionów Hiszpanii, który obfituje w olbrzymią ilość atrakcji turystycznych.

Planując wycieczki fakultatywne po Andaluzji, warto znać najważniejsze miejsca regionu. Malaga, Granada z Alhambrą, Ronda, Sewilla, Kordoba z Mezquitą oraz liczne białe andaluzyjskie wioski tzw. pueblos blancos, to miejsca które trzeba zobaczyć będąc w Andaluzji.

Hotele i ich rezydenci oraz lokalne biura podróży oferują wycieczki do topowych atrakcji i głównych miast Costa del Sol i Andaluzji. W ich ofercie znajdują się także atrakcje typowo wakacyjne, jak parki wodne, parki przyrody, wyjazdy sportowe jak trekking czy safari.

Do wszystkich miejsc można dotrzeć także indywidualnie, wynajmując auto.

W Maladze siedzibę ma wypożyczalnia aut z polską obsługą i bez wymogu posiadania karty kredytowej, Malaga u Drive. Warto skorzystać z ich oferty z uwagi na pozytywne opinie.