Nerja jest jednym z częściej odwiedzanych białych miasteczek w Andaluzji i na Costa del Sol. Słynie z Balconu de Europa, jaskiń Cuevas de Nerja oraz zjawiskowych klifowych plaż. Miasteczko oferuje wiele parkingów podziemnych oraz naziemnych, większość z nich jest płatna. Cała lista parkingów w Nerja tutaj.

Jeśli zdecydujemy się zaparkować samochód w Nerja omijając duże, ciasne i drogie parkingi miejskie, pamiętajmy o ogólnych zasadach dotyczących parkowania naziemnego

  • Biała linia lub brak – parking bezpłatny
  • Niebieska linia – parking płatny, parkometry
  • Żółta linia – zakaz parkowania

Wybierając się na zwiedzanie jaskiń (Cuevas) w Nerja mamy opcję bezpłatnego żwirowego parkingu z niewielką ilością miejsc (Parking bezpłatny numer 1) lub możemy skorzystać z płatnych miejsc parkingowych (Parking numer 2).

Jeśli do Nerja przyjechaliśmy na nocleg bez zapewnionego miejsca parkingowego, lub na jednodniowe zwiedzanie miasteczka i jego atrakcji, proponujemy zaparkować bezpłatnie w pobliżu Parque Verano Azul na niewielkim parkingu z charakterystyczną łódką z napisem La Dorada (Parking bezpłatny numer 3). Z parkingu do największej atrakcji Nerja, Balcon de Europa i ścisłego centrum miasteczka mamy zaledwie 10 minut spacerem. Taka sama odległość jest do dwóch plaż: Playa de la Torrecilla i Playa de Salon, a plaże Playa la Caletilla i Playa de la Calahonda sąsiadują bezpośrednio z Balcon de Europa.

Dla osób korzystających z wynajmu auta w Malaga u Drive, jedynej wypożyczalni w Maladze i na Costa del Sol bez karty kredytowej i depozytu, cenne informacje odnośnie licznych pułapek drogowych z którymi można się spotkać w czasie podróżowania po Andaluzji, także w drodze do Nerja zostaną przekazane w formie bezpłatnego przewodnika.