Parkowanie w Maladze jak w każdym dużym mieście nie jest proste. Sprawę ułatwia jasne oznaczenie miejsc do parkowania, które są oznaczone liniami:

Biała linia lub brak – parking bezpłatny.

Niebieska Linia – parking płatny, parkometry.

Żółta linia – zakaz parkowania.

Niestety w sezonie letnim parkowanie w Maladze jest szczególnie trudne, ponieważ brakuje miejsc, zarówno na parkingach płatnych jak i bezpłatnych. Parkowanie w Maladze utrudnia również fakt, iż w centrum Malagi są wyznaczone strefy, gdzie poruszanie się pojazdem czy parkowanie jest wogóle zabronione.

Bezpłatne parkowanie w Maladze (Parking numer 1, blisko centrum)

Jednym z bezpłatnych parkingów w Maladze jest betonowy plac obok La Rosaleda Stadium (stadion piłkarski w Maladze). Parking jest bardzo duży i najczęściej jest tam dużo wolnych miejsc. Należy pamiętać, że plac w poniedziałki zamienia się w ”pchli targ”, wówczas nie wolno tam parkować w ciągu dnia.

Bezpłatne parkowanie w Maladze (Parking numer 2, blisko portu)

Dla osób, które mieszkają bliżej portu, lepszym miejscem do parkowania w Maladze mogą być wyznaczone miejsca przy drodze Paseo de Antonio Machado, na wprost siłowni Go Fit. Bezpłatne miejsca do parkowania to te wyznaczone pod skosem na biało.

Bezpłatne parkowanie w Maladze (Parking numer 3, wschodnia część miasta)

Turyści, którzy mieszkają niedaleko Muzeum Motoryzacji oraz Parque Del Oeste mogą spróbować parkować na tyłach budynku Municipal Computing Center, Modulo 4, Calle Concejal Muñoz Cerván, 3, 29016 Malaga. Duży betonowy plac oferuje bezpłatne miejsca do parkowania.

Bezpłatne parkowanie w Maladze (Parking numer 4, w porcie)

W porcie Muelle Uno, za latarnią morską jest kolejny bezpłatny parking. Należy zwrócić uwagę, aby nie zaparkować na miejscach z wyłączeniem parkowania o czym informuje znak z holem. Bardzo wygodna opcja dla osób chcących rozpocząć zwiedzanie od portu.

Poniższe zdjęcie pokazuje plan sieci parkingów podziemnych w Maladze.

Malaga ma dobrze rozwinięty system parkowania. Parkowanie w Maladze nie ogranicza się wyłącznie do parkingów naziemnych. Pomimo tego, iż parkowanie w Maladze nie należy do najłatwiejszych do dyspozycji jest wiele parkingów podziemnych. Parkingi podziemne funkcjonują niemal przy każdej większej atrakcji Malagi.

Pomimo tego, iż miasto bardzo dba o to by zapewnić wystarczającą ilość miejsc parkingowych, szczególnie latem znalezienie miejsca do parkowania może być czasochłonne.

Alternatywną metodą jest zaparkowanie poza Malagą.

Przykładowo przy stacji kolejki Renfe Los Alamos w Torremolinos (rodzaj metra dojeżdzającego do Malagi)  jest zawsze dużo bezpłatnych miejsc parkingowych. Dojazd ze stacji Los Alamos do stacji Malaga Centro to około 20 minut a koszt biletu to około 2 € od osoby. Drugą opcją jest duży i bezpłatny parking przy centrum handlowym Plaza Mayor, gdzie również dojeżdza kolej podmiejska Renfe a dotarcie do ścisłego centrum miasta zajmuje 15 minut.

Gdy chcemy zwiedzać Malagę przez cały dzień, parkując poza miastem możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, nerwów i czasu.

Dla osób korzystających z wynajmu auta w Malaga u Drive, jedynej wypożyczalni w Maladze i na Costa del Sol bez karty kredytowej i depozytu, cenne informacje odnośnie licznych pułapek drogowych w mieście zostaną przekazane w formie bezpłatnego przewodnika.