Wybierając się na Gibraltar warto zadać sobie pytanie czy koniecznie musimy parkować na Gibraltarze by go zwiedzić?

Gibraltar należy do najbardziej zaludnionych państw na świecie i ma pełną odprawę graniczną. Z tych powodów i niezależnie od pory roku na Gibratarze powstają korki, w których często spędzić można kilka godzin. Dlatego polecamy parkować auto poza Gibraltarem, w miejscowości przygranicznej, La Línea de la Concepción. Parking znajduje się prawie przy samym wjeździe na Gibraltar, nieopodal restauracji Mc Donald’s.

Po zaparkowaniu samochodu po stronie hiszpańskiej przechodzi się przejściem pieszym przez granicę, co jest dużo szybsze aniżeli przejściem dla samochodów. Od przejścia granicznego do kolejki liniowej Cable Car, która zabierze nas na szczyt Skały Gibratlarskiej jest około 30 minut pieszo, ale są też busy.

Dodatkową zaletą skorzystania z opcji zaparkowania auta po stronie hiszpańskiej jest przejście przez pas startowy lotniska, który zamykany jest na czas startu i lądowania samolotów. Wówczas przejście graniczne jest zamykane, a fakt ten ściąga tłumy turystów.

Bezpłatne parkowanie Gibraltar (Parking numer 1, w La Línea de la Concepción)

Polecamy zaparkowanie auta przed przejściem granicznym i przejść na Gibraltar przejściem dla pieszych. W miejscowości przygranicznej z Gibraltarem, La Línea de la Concepción jest sporo miejsc parkingowych bezpłatnych, np. wzdłuż Av. Príncipe de Asturias. Uwaga na oznaczenia miejsc parkingowych:

Biała linia lub brak – parking bezpłatny.

Niebieska Linia – parking płatny, parkometry.

Żółta linia – zakaz parkowania.

Parking Gibraltar Cable Car (Parking numer 2, na Gibraltarze)

Dla osób, które z różnych względów szukają parkingu na samym Gibraltarze, polecamy parking przy samej kolejce liniowej Gibraltar Cable Car. Parking na Gibraltarze przy samej kolejce to spory betonowy plac z miejscami płatnymi. Latem jest bardzo ciężko znaleźć wolne miejsce. Uwaga, na parkingu są miejsca wyznaczone dla turystów oraz dla rezydentów.

 

Jadąc na Gibraltar należy pamiętać, że przekraczamy granicę innego kraju i na przejściu granicznym niezbędne będzie okazanie dokumetu tożsamości!

Dla osób korzystających z wynajmu auta w Malaga u Drive cenne informacje odnośnie licznych pułapek drogowych na terenie Hiszpanii i w drodze na Gibraltar zostaną przekazane w formie bezpłatnego przewodnika. Polskojęzyczni pracownicy służą pomocą w zakresie bezpieczeństwa w podróży, parkowaniu oraz dadzą wskazówki odnośnie bezpłatnych miejsc parkingowych na terenie Andaluzji i na Gibraltarze.