Parkowanie w Sewilli nie różni się wiele od innych miast w Hiszpanii. Obowiązują standardowe oznaczenia miejsc do parkowania. Warto wziąść pod uwagę fakt, iż Sewilla jest stolicą prowincji Andaluzja, oznacza to tyle, że parkowanie w Sewilli będzie dużo trudniejsze niż w mniejszych miastach.

Biała linia lub brak – parking bezpłatny.

Niebieska Linia – parking płatny, parkometry.

Żółta linia – zakaz parkowania.

O łatwym parkowaniu w Sewilli można zapomnieć. Latem znalezienie miejsca parkingowego naziemnego jest bardzo trudne i krążenie po mieście aby znaleźć postój może zająć kilkadziesiąt minut. Parkingi podziemne natomiast są wypełnione po brzegi latem, do tego są ciasne, a w takich warunkach zarysować auto jest bardzo łatwo.

Najlepszą opcją będzie zaparkować samochód poza ścisłym centrum miastem i dojechać do intersujących nas atrakcji komunikacją miejską.

Bezpłatne parkowanie w Sewilli (Parking numer 1)  

Jeśli zdecydowaliście się na wjazd do miasta, kilkadziesiąt metrów od stacji Estación de San Juan Alto znajduje się bezpłatny parking ziemny. Po zaparkowaniu auta należy dojechać metrem do centrum, a przejazd zajmuje około 30 minut.

Bezpłatne parkowanie w Sewilli (Parking numer 2)

Dla osób które chcą zaparkować w Sewilli, ale bliżej centrum, polecamy parking w centrum handlowym Los Arcos przy Av. de Andalucía, S/N, 41007 Sevilla.

Najtańszy parking w centrum Sewilli (Parking numer 3)

Osoby chcące zaparkować w ścisłym centrum Sewilli, zaledwie kilka minut pieszo od Plaza de Espana i Real Alcazar powinny skorzystać ze strzeżonego małego parkingu przy Estación de  Autobuses, na Plaza San Sebastian, wjazd od Av. Carlos V. Koszt parkingu na 5 godzin to 3,50 euro a na 10 godzin 6 euro.

Uwaga na często pojawiające się znaki dotyczące parkowania czasowego, np. tylko do 2 godzin.

W hiszpańskich miastach częstym zjawiskiem są tzw. parkingowi, którym należy zapłacić min. 1 € za wskazanie miejsca i pomoc w parkowaniu.

Warto wiedzieć, że Sewilla jest stolicą Andaluzji i najczęściej wybieranym kierunkiem zwiedzania regionu. Stąd też najwyższe ceny za parking, sięgające nawet 30 € za dobę.

Dla osób korzystających z wynajmu auta w Malaga u Drive cenne informacje odnośnie licznych pułapek drogowych w mieście zostaną przekazane w formie bezpłatnego przewodnika. Malaga u Drive jest jedyną wypożyczalnią w Maladze i na Costa del Sol z polską obsługą oferującą wynajem bez karty kredytowej, depozytu na karcie debetowej i gotówkowego.