Wybierając się na Caminito del Rey warto wiedzieć gdzie zaparkować auto. 

Do Ścieżki Króla dotrzeć samochodem można do wejścia północnego w Ardales lub wejścia południowego w El Chorro.

Wejście północne w Ardales (Acceso Norte) ma parking płatny, stąd ruszamy na Ścieżkę Króla.

Wejście południowe w El Chorro (Acceso Sur) ma parking bezpłatny, stąd zabiera nas autobus do Ardales (Acceso Norte) i tam zaczynamy spacer po szlaku.

Bezpłatne parkowanie Caminito del Rey (Parking numer 1, w El Chorro)

Jeśli nie chcemy płacić za parking, polecamy zaparkować samochód w El Chorro (Acceso Sur). Parking jest żwirowy, niestrzeżony i nie jest duży. Bezpłatne miejsca parkingowe znajdują się przy stacji kolejowej Renfe na trasie Malaga-Sewilla. Zatrzymuje się tam autobus wahadłowy który zabiera nas do Ardales, wejścia północnego, z którego rozpoczyna się spacer po Ścieżce Króla. Bilet na autobus można zakupić u kierowcy jeśli nie wykupiło się przez internet.

Parking płatny na Caminito del Rey (Parking numer 2, w Ardales)

Przy wejściu północnym (Acceso Norte) na Szlak Króla w Ardales, zaraz za tunelem i restauracją El Mirador znajduje się płatny parking, za szlabanem. Nie jest monitorowany i bezpieczniejszy niż w El Chorro, ale znajduje się na początku szlaku więc może być uważany za wygodniejszy. Parking kosztuje 2 euro za cały pobyt na szlaku.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące Ścieżki Króla znaleźć można w języku polskim na tej stronie. Każdy kto wybiera się na wycieczkę do Caminito del Rey znajdzie rady jak dojechać, jak się przygotować, jak wygląda trasa, gdzie zaparkować przed wejściem na szlak a także o biletach wstępu.

Dla osób korzystających z wynajmu auta w Malaga u Drive cenne informacje odnośnie licznych pułapek drogowych, jak radary czy odcinkowe kontrole prędkości w drodze na Ścieżkę Króla zostaną przekazane w formie bezpłatnego przewodnika.