Wycieczki fakultatywne (autokarowe) w Hiszpanii jeszcze 10 lat temu były bardzo popularną formą podróżowania. Jednak ze względu na wysokie ceny oraz rozwój alternatywnych form transportu m.in wypożyczalnii aut, czy popularnego ”Ubera” co roku mają mniej zwolenników.

 

Wycieczki tego typu są jednak bardzo popularne pośród emerytów i osób starszych, dla których polskojęzyczny pilot jest dużym ułatwieniem podczas wakacji w Hiszpanii.

Wycieczki fakultatywne Costa Brava i Katalonia

Jeśli spędzacie wakacje na Costa Brava i po kilku dniach spędzonych przy basenie szukacie czegoś ”innego”, wycieczki fakultatywne mogą być właśnie tym czego potrzebujecie.

Jedną z najpopularniejszych wycieczek, którą realizują turyści jest oczywiście zwiedzanie Barcelony- najważniejszej atrakcji Katalonii.

Barcelona to jedna z pereł Hiszpanii, którą corocznie odwiedzają miliony turystów. Sagrada Familia, która jest w naszym mniemaniu jednym z najpiękniejszych tego typu objektów na świecie czy Park Guell autorstwa Gaudiego to jedne z najważniejszych miejsc które warto odwiedzić będąc w Barcelonie.

 

 

 

Wycieczki fakultatywne Costa del Sol i Andaluzja

Jeśli tegoroczne wakacje spędzacie na Wybrzeżu Słońca możliwości na kreatywny wypoczynek jest niezliczona ilość. Andaluzja jest bowiem jednym z najbardziej barwnych regionów Hiszpanii, który obfituje w olbrzymią ilość atrakcji turystycznych.

 

Planując wycieczki fakultatywne po Andaluzji warto znać najważniejsze miejsca regionu.

 

Malaga , Grenada, Alhambra, Ronda to miejsca które wprost trzeba zobaczyć…będąc w Andaluzji.