Parkowanie w Kordobie nie jest tak skomplikowane jak w pozostałych dużych miastach Hiszpanii. Najważniejsze to zapamiętać, że miejsca do parkowania są oznaczone liniami:

Biała linia lub brak – parking bezpłatny.

Niebieska Linia – parking płatny, parkometry.

Żółta linia – zakaz parkowania.

Kordoba jako aglomeracja miejska ma najlepiej rozwiniętą sieć parkingów w Andaluzji. Poza sezonem letnim bez większych problemów można znaleźć parking naziemny. W trakcie sezonu turystycznego lepiej korzystać z parkingów podziemnych lub po prostu zaparkować z dala od centrum miasta.

Bezpłatne parkowanie w Kordobie (Parking numer 1, obok Alcázar)

Bezpłatny parking w Kordobie jest wzdłuż Calle Dr. Barraquer gdzie znajduje się supermaket SuperAlcoop. Parking nie jest duży, ale można łatwo znaleźć miejsce na cały dzień.

Bezpłatne parkowanie w Kordobie (Parking numer 2, blisko Puente Romano)

W południowej części miasta i na wchód od Puente Romano, przy Calle Acera de Granada, zjanduje się żwirowy bezpłatny parking. Dojście pieszo do Puente Romano i Torre de Calahorra zajmuje 6 minut.

Bezpłatne parkowanie w Kordobie (Parking numer 3, okolice Parque de Miraflores)

Po drugiej stronie rzeki Gwadalkiwir i centrum historycznego Kordoby zdecydwanie łatwiej jest znaleźć bezpłatne miejsce parkingowe. W okolicy Parque de Miraflores, wzdłuż ulicy Avenida de Cádiz, czy przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest wiele miejsc parkingowych z białymi liniami.

Bezpłatne parkowanie w Kordobie (Parking numer 4, centro comercial El Arcángel)

W dzielnicy El Arenal znajduje sie duże centrum handlowe El Arcángel z 1200 zadaszonymi i bezpłatnymi miejscami parkingowymi. Dojście pieszo do Mezquity zajmie 20 minut.

Jadąc do Kordoby na zwiedzanie raczej nie musimy obawiać się o parking. Parkowanie w Maladze, Sewilli czy Granadzie może być znacznie trudniejsze. Oprócz wyżej wymienionych bezpłatnych parkingów alternatywą są parkingi Mc Donald’s czy supermarketów, które dla klientów oferują bezpłatne miejsca parkingowe. Dlatego można rozważyć zrobienie zakupów, aby mieć możliwość pozostawienia auta na parkingu.

Dla osób korzystających z wynajmu auta w Malaga u Drive cenne informacje odnośnie licznych pułapek drogowych w mieście zostaną przekazane w formie bezpłatnego przewodnika. Pracownicy polskojęzyczni służą pomocą w kwestii parkowania w każdym większym i mniejszym mieście w Andaluzji.